Czujniki czadu dla mieszkań socjalnych

Użytkownicy mieszkań socjalnych są w szczególności narażeni na zatrucie tlenkiem węgla bądź wystąpienie pożaru. Nie tylko ze względu na przestarzałą instalację gazowo-elektryczną czy wątpliwą jakość budynku, ale również z powodu nieodpowiedzialnych mieszkańców, których nieuwaga często może doprowadzić do tragedii. Sposobem na ochronę rodziny oraz dóbr materialnych może być zaopatrzenie mieszkania w czujniki czadu marki EI Electronics.

Jaki czujnik czadu wybrać do mieszkania socjalnego?

Odpowiednio konserwowany system wentylacyjny i kominkowy jest podstawą bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców wspólnoty. Zdarza się jednak, że nieprawidłowo użytkowane piece bądź kuchenki gazowe, a czasem nawet wymiana okien na plastikowe powodują powstanie niebezpiecznego dla zdrowia stężenia tlenku węgla. Czad jest bezwonnym gazem, który trudno jest wykryć w powietrzu. Aby zapobiec śmiertelnym wypadkom, warto wybrać wysokiej jakości czujnik czadu EI Electronics. Modele Ei207D i Ei208DW cechuje wysoka skuteczność wykrywania czadu. Sensor elektrochemiczny znajdujący się w urządzeniach posiada dziesięcioletnią żywotność oraz sygnalizację zużycia. Dzięki wysokiej czułości doskonale sprawdza się w blokach mieszkalnych, spółdzielniach czy osiedlach mieszkań socjalnych. Czujniki czadu EI Electronics wyposażone są w sygnalizację optyczną i dźwiękową, dzięki czemu nadają się zarówno dla osób starszych o słabym wzroku, jak i dzieci.

Czujniki czadu Ei Electronics

Przy wyborze czujnika czadu należy kierować się także rodzajem zasilania oraz zgodnością z normami unijnymi. Oferowane przez nas czujniki mogą pochwalić się opinią techniczną CNBOP oraz normami BS EN 50291-1:2010 oraz BS EN 50291-2:2010. Dzięki zasilaniu bateryjnemu będą informować o zagrożeniu nawet wtedy, gdy nastąpi przerwa w dostawie prądu. W Polsce nie ma wymogu prawnego do stosowania czujników tlenku węgla, warto jednak zainwestować w ich zakup. Choćby ze względu na nierozsądnych sąsiadów oraz fakt, że ofiarami cichego zabójcy, jakim jest tlenek węgla, pada w Polsce co roku ponad 100 osób.