Jak wybrać czujnik czadu do mieszkania?

Wiele osób, które kontaktują się z nami poprzez maile lub wiadomości prywatne wysyłane na Facebooku, pytają nas o opinię na temat tego, jak wybrać odpowiedni czujnik czadu do mieszkania. Postanowiliśmy zatem przygotować wpis, który powinien rozwiać część wątpliwości, przed którymi stają wszystkie osoby planujące zakup czujników czadu do mieszkania. Niezależnie od tego, czy chcecie zakupić taki czujnik dla swojej rodziny, czy reprezentujecie spółdzielnie mieszkaniowa lub wspólnotę, która planuje zakup czujników tlenku węgla dla całego bloku lub osiedla z tego wpisu dowiecie się jak taki czujnik wybrać.

Czym są czujniki czadu?

Zacznijmy od kwestii podstawowej, ponieważ bardzo często pojawia się ona w naszej korespondencji z klientami. Otóż czujniki czadu to kompletnie inne urządzenia niż czujniki dymu! Każdy z tych detektorów pełni zupełnie inną funkcję i odpowiada za wczesne wykrywanie dwóch zupełnie innych zagrożeń.
Czujnik dymu pozwala na wczesne wykrywanie zagrożenia związanego z pożarem. Z kolei czujnik czadu pozwala na jak najwcześniejsze wykrycie zagrożenia spowodowanego wyciekiem czadu zwanego również tlenkiem węgla. Oczywiście zarówno zagrożenie pożarowe, jak i to związane z emisją czadu są bardzo niebezpieczne dla bezpieczeństwa mieszkańców bloków. Dziś jednak zajmiemy się wykrywaniem czadu przy pomocy służących do tego profesjonalnych detektorów.
Czujniki czadu to bardzo zaawansowane i dokładnie wykonane urządzenia, które pozwalają na jak najwcześniejsze wykrywanie obecności tlenku węgla w pomieszczeniu. Jest to szczególnie ważne ze względu na właściwości, jakie posiada ta substancja. Jest ona bowiem zarówno bezbarwna, bezwonna, a także nie ma smaku. Najważniejszy jednak jest fakt, że tlenek węgla jest substancją silnie trującą! W tym wypadku to właśnie czujniki tlenku węgla są najlepszą broną przed tak zwanych cichym zabójcą, jak nazywany, jest popularnie czad.

Czujniki czadu marki Ei Electronics

Irlandzka firma Ei Electronics produkuje profesjonalne detektory już od kilkudziesięciu lat. Wieloletnie doświadczenie, zastosowanie najnowocześniejszych technologii, produkowanie sprzętu w stu procentach na terenie Unii Europejskiej oraz zgodność ze wszystkimi, nawet najbardziej restrykcyjnymi, normami bezpieczeństwa, jakie nakładane są na producentów tego typu sprzętu, sprawiają, że możemy naszą firmę określić jednym z liderów na światowym rynku produkcji detektorów dymu i czadu.
W naszej ofercie posiadamy kilka wysokiej klasy czujników czadu, które doceniono zarówno w Polsce jak i za granicą. Jednym z najpopularniejszych czujników, który możemy określić prawdziwym bestsellerem wśród właścicieli mieszkań oraz polskich rodzin jest detektor czadu Ei2018W.

Najpopularniejsze w Polsce czujniki czadu

Wspomniany przed chwilą detektor czadu Ei2018W to prawdziwy przebój na polskim rynku. Temu modelowi zaufały już tysiące, które w chwilę po zakupie przekonały się, że nie ma lepszego czujnika tlenku węgla dla rodziny. Model Ei2018W posiada zintegrowany system zasilania, ale także dwa rodzaje powiadomień: optyczne oraz dźwiękowe. O samym zagrożeniu informować nas będzie sensor elektrochemiczny, który zapewnia długotrwałą i stabilną pracę. Sensor taki charakteryzuje się nie tylko niezawodnością, ale również bardzo długą żywotnością, która wynosi aż dekadę! Dziesięć lat pracy dla waszego bezpieczeństwa to jednak tylko jeden z wielu atutów detektora tlenku węgla Ei2018W. Standardowa diodowa sygnalizacja to już coś, do czego przyzwyczaili się już wszyscy użytkownicy detektorów tlenku węgla.
Model Ei2018W posiada również bardzo przydatną opcję podłączenia bezprzewodowego modułu RF, a także niezwykle istotny i wygodny przycisk TEST. Przycisk taki umożliwia sprawdzenie poprawności działania czujnika w każdej chwili.
Innym popularnym wśród polskich konsumentów modelem czujnika czadu marki Ei Electronics jest Ei208. Wyposażony w zintegrowane zasilanie detektor przeznaczony jest nie tylko do użytku w domach i mieszkaniach, ale również w przyczepach i samochodach kempingowych oraz łodziach. Urządzenie to, tak jak inne z naszej oferty, jest bardzo proste w montażu, posiada pięć lat gwarancji oraz dziesięć lat żywotności sensora, który jest sercem czujnika. Do tego czujnik dymu o modelu Ei208 zasilany jest bateriami litowymi, a urządzenie w stu procentach wyprodukowano w Irlandii, co zdecydowanie odróżnia je od innych, seryjnie produkowanych w Azji, czujników dostępnych w dużych sieciach marketów czy dyskontów.
Zastanawiając się jak wybrać czujnik czadu do mieszkania, sprawdź ofertę Ei Electronics!