Ochrona przed czadem w blokach mieszkalnych

Tlenek węgla, zwany popularnie czadem to zagrożenie, które powraca do naszej świadomości głównie w okresie tak zwanego sezonu grzewczego. Wszystko za sprawą fali zatruć, która co roku w tym okresie przetacza się przez cała Polskę. Pomimo usilnych starań Straży Pożarnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz organizacji pozarządowych, oraz firm prywatnych w naszym społeczeństwie ciągle panuje mała świadomość zagrożeń związanych z tlenkiem węgla. Tymczasem substancja ta jest silnie toksyczna, a kontakt z nią może skończyć się nawet śmiercią! Zagrożenie jest tym większe, jeśli wyciek tlenku węgla wystąpi w miejscu, w którym mieszka duża liczba osób, na przykład w bloku mieszkalnym.

Tlenek węgla w bloku mieszkalnym – skąd się bierze?

Wiele osób kojarzy zatrucia czadem wyłącznie z domami jednorodzinnymi czy działkami. Tymczasem to nie miejsce determinuje zagrożenie tylko rodzaj sprzętu, jaki jest w tym miejscu używany. Tym samym w kręgu osób zagrożonych znajdują się wszystkie osoby, w których sąsiedztwie używane są takie urządzenia i sprzęty jak piecyki gazowe, kominki, piece kaflowe oraz innego typu urządzenia grzewcze lub wykorzystujące do swojej pracy wspominany wcześniej proces spalania. To, że w bloku nie stosuje się niektórych z tych urządzeń, nie oznacza jednak wcale, że jego wszyscy mieszkańcy są od razu bezpieczni. Wystarczy jeden nieuważny lokator, który korzysta z uszkodzonego sprzętu i jesteśmy bardzo blisko wypadkowi, który może być nawet śmiertelny! Tym bardziej że czad to substancja bardzo zdradliwa…

Czym jest czad zwany tlenkiem węgla?

Tlenek węgla, zwany również popularnie czadem to nieorganiczny związek chemiczny z grupy tlenków węgla, w którym węgiel występuje w II stopniu utlenienia. Tlenek węgla powstaje w czasie niepełnego spalania organicznych oraz nieorganicznych substancji i jest nieco lżejszy od powietrza. Jego podstawowe właściwości to bezbarwność, bezwonność, brak smaku oraz bardzo silna toksyczność. To wszystko sprawia, że tlenek węgla jest nie tylko niebezpieczny, ale też bardzo trudny do wykrycia. Jego wykrycie jest właściwie niewykonalne bez pomocy specjalistycznego sprzętu. Co gorsza, czad potrafi rozprzestrzeniać się bardzo szybko, stanowiąc tym samym zagrożenie nie tylko dla osoby znajdującej się w bezpośrednim zasięgu wycieku, ale także dla jej sąsiadów! Stąd tak ważne jest montowanie profesjonalnych czujników czadu w blokach mieszkalnych.

Czujniki czadu do bloków mieszkalnych

Czujniki czadu marki Ei Electronics to doceniane na całym świecie, wyprodukowane w Irlandii, urządzenia służące wczesnemu wykrywaniu tlenku węgla w mieszkaniach, domach, blokach mieszkalnych, przyczepach kempingowych, na jachtach oraz w zakładach pracy czy punktach użyteczności publicznej. Czujniki marki Ei Electronics posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty oraz spełniają nawet najbardziej restrykcyjne normy bezpieczeństwa, których od producentów sprzętu tego typu wymaga Unia Europejska. Nasze czujniki to jednorazowy zakup, który przez lata będzie służyć bezpieczeństwu mieszkańców bloku oraz ich gości. Pięcioletnia gwarancja, a przede wszystkim dziesięcioletnia żywotność sensora elektrochemicznego, który jest prawdziwym „sercem” każdego profesjonalnego czujnika czadu, sprawiają, że detektory Ei Electronics czuwają nad bezpieczeństwem swoich właścicieli przez bardzo długi czas!

Jak wybrać czujnik czadu do bloku mieszkalnego?

Wybór czujnika czadu do bloku mieszkalnego to decyzja, którą najlepiej podjąć w gronie sąsiadów lub w zarządzie spółdzielni mieszkaniowej. Przed zakupem i zamówieniem większej ilości sprzętu najlepiej skontaktować się jednak z ekspertami znającymi się najlepiej na czujnikach tlenku węgla. Dlatego bardzo zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane zakupem detektorów czadu marki Ei Electronics do kontaktu z nami i wszelkich konsultacji na temat możliwości naszych produktów. Przy okazji przypominamy, że latem tego roku otworzyliśmy pierwszy w Polsce magazyn marki Ei Electronics, dzięki któremu jesteśmy w stanie bardzo szybko wyposażyć spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe w hurtową ilość czujników.

Pamiętając o swoim bezpieczeństwie, pamiętajmy też o spokoju naszych sąsiadów. Wspólna inwestycja w czujniki czadu sprawi, że cały blok będzie mógł delektować się bezpieczeństwem nie tylko w sezonie grzewczym.