Pora szykować się do sezonu grzewczego 2018/2019!

Tytuł tego bloga jest dość przewrotny, w końcu za oknem piękna pogoda, wakacje i sezon urlopowy trwają w najlepsze i nikt z nas nie myśli o niczym innym poza odpoczynkiem w promieniach ciepłego słońca. Nie zmienia to jednak faktu, że już za jakiś czas piękna pogoda po raz kolejny ustąpi miejsca jesiennej szarudze, wraz z nadejściem, której będziemy zmuszeni po raz kolejny włączyć kaloryfery, piecyki i inne urządzenia grzewcze.

Jak przygotować się do sezonu grzewczego 2018/2019?

Przygotowania do sezonu grzewczego 2018/2019 najlepiej rozpocząć od umówienia spotkania ze specjalistą do urządzeń grzewczych. Osoba taka pozwoli nam ocenić sprawność instalacji grzewczej, z której korzystamy w swoim domu lub mieszkaniu. Dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego będziemy mieli gwarancję, że urządzenia, którymi ogrzewamy swoje miejsce zamieszkania lub pracy funkcjonują prawidłowo i nie stanowią dla nas żadnego zagrożenia. Każdy certyfikowany ekspert jest w stanie bez problemu wykryć ewentualne usterki w systemie grzewczym, które mogą doprowadzić do wycieku tlenku węgla, co w efekcie stanowi bardzo duże zagrożenie dla naszego życia zdrowia. Kontrola dokonana przez eksperta to jednak tylko jeden z kroków, który powinien wykonać każdy odpowiedzialny gospodarz chcący prawidłowo przygotować się do sezonu grzewczego.

Zakup czujnika tlenku węgla na sezon grzewczy 2018/2019

Kolejnym istotnym krokiem, który należy podjąć, chcąc prawidłowo przygotować się na sezon grzewczy 2018/2019 jest zakup czujnika tlenku węgla. Zapytacie: „Po co mi czujnik tlenku węgla skoro ekspert dokonał przeglądu mojej instalacji grzewczej?” Otóż w sprawie bezpieczeństwa zdrowia i życia nie uznajemy żadnych kompromisów! Tlenek węgla, zwany także czadem, to śmiertelnie niebezpieczna substancja, z którą nie ma żartów i której nie można nigdy ignorować! Wydawałoby się, że kampanie prowadzone przez różnego rodzaju organy (np. kampania MSWiA „Czad i ogień…budź czujność”) powinny dotrzeć do wszystkich Polaków. Tymczasem statystyki Komendy Głównej Straży Pożarnej oraz newsy z okresu wakacyjnego są zatrważające. W te wakacje zdarzały się dni, w których tlenkiem węgla zatruło się nawet kilkadziesiąt osób! Pokazuje to, jak wiele jeszcze pozostaje do zrobienia w kwestii świadomości społecznej związanej z ochroną przeciwpożarowa oraz przed zagrożeniami związanymi z tlenkiem węgla. Tymczasem jedyną skuteczną metodą ochrony przed tragedią związaną z wyciekami tlenku węgla jest profilaktyka oraz jak najwcześniejsze wykrywanie. Pomagają w tym detektory czadu marki Ei Electronics.

Jaki detektor czadu wybrać na sezon grzewczy 2018/2019?

W ofercie marki Ei Electronics znajduje się kilka różnych modeli czujników tlenku węgla. Każdy z nich to niezawodne urządzenie, stworzone przez światowej klasy ekspertów oraz wyprodukowane w Irlandii. Sprawi ono, że raz na zawsze będziecie mogli zapomnieć o zagrożeniu związanym z wyciekiem tlenku węgla.
Najpopularniejszym urządzeniem służącym do wykrywania czadu dostępnym w naszej ofercie jest chyba model czujnika Ei208DW. Ten czujnik tlenku węgla możemy nazwać prawdziwym bestsellerem i najpopularniejszym wyborem naszych klientów w Polsce. Urządzenie to doskonale nadaje się do użytku w domach, przyczepach i samochodach kempingowych oraz łodziach. Model czujnika Ei208DW posiada zasilanie zintegrowane, a także wysokiej jakości sensor elektrochemiczny, który zapewnia długotrwałą i stabilną pracę. Sensor taki działać będzie dziesięć lat, a o ewentualnym końcu jego żywotności informować będzie specjalnie zainstalowany w czujniku system.
Pamiętaj: nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich. Rozpocznij przygotowania do sezonu grzewczego 2018/2019 już teraz, dzięki temu nadchodzące mroźne miesiące spędzisz w przyjemnej rodzinnej atmosferze!