Zapobieganie pożarom w domach mieszkalnych w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Święta Bożego Narodzenia oraz cały okres tradycyjnie nazywany świąteczno-noworocznym to dla większości z nas najpiękniejszy czas w roku. Wielotygodniowe przygotowania, kupowanie prezentów, dekorowanie domu, wspólne gotowanie, a potem spotkania w rodzinnym gronie przy choince lub w blasku sylwestrowych fajerwerków. Ukochane przez Polaków święta to niestety bardzo często okres wielu wypadków i tragedii, które potrafią zepsuć całą magiczną świąteczną atmosferę. Żeby po raz kolejny z rzędu świętować z radością i spokojem postarajmy się, aby te święta były bezpieczne nie tylko w życzeniach, które składamy bliskim, ale też w rzeczywistości.

Zagrożenia, jakie czekają na właścicieli domów mieszkalnych w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Największym zagrożeniem, jakie czeka na mieszkańców domów jednorodzinnych w okresie Świąt, są oczywiście zagrożenia związane z ogniem i pożarami. Wszechobecne światła (w tym również światła elektryczne) to według straży pożarnej najczęstsze źródło pożarów nie tylko w okresie świąteczno-noworocznym. Tymczasem kto z nas potrafi sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez choinki, świec czy coraz popularniejszych (szczególnie w domach jednorodzinnych) girland i świetlnych dekoracji. Pogrążeni w zasłużonym świątecznym relaksie bardzo łatwo zapominamy jednak, że nawet mała świeczka, tak zwany „podgrzewacz” może być źródłem gigantycznego pożaru, który może pochłonąć cały nasz życiowy dorobek, a nawet zagrozić zdrowiu i życiu naszemu i naszej rodziny.

Jak bronić się przed pożarami w domach mieszkalnych w okresie Świąt Bożego Narodzenia?

Podstawową metodą zapobiegania pożarom oraz innym wypadkom jest oczywiście profilaktyka. Nie stawiajmy źródeł ognia w pobliżu łatwopalnych materiałów. Pamiętajmy, żeby nie pozostawiać żadnego źródła światła bez opieki. Nawet choinka przyozdobiona elektrycznymi lampkami może w obliczu spięcia zająć się ogniem w kilkanaście sekund. To samo tyczy się wszelkiego rodzaju świec i świeczek. Nie tylko nigdy nie możemy ich zostawić bez nadzoru, ale również przebywając w tym samym pomieszczeniu, powinniśmy mieć na uwadze to czy świeca nie jest zapalona w pobliżu łatwopalnych materiałów, czy na przykład nie stoi zbyt głęboko na półce. Wystarczy zaledwie kilkanaście sekund, by niewinna mała świeca podpaliła mebel, zasłonę lub znajdujący się w jej zasięgu element dekoracyjny.
Planując rozstawienie świątecznych dekoracji, pamiętajmy też o dzieciakach. Nasi milusińscy nie są świadomi zagrożeń, jakie niesie ze sobą ogień, a co za tym idzie często, potrafią oparzyć się lub przewrócić świecę.
Uwaga i zapobieganie to podstawa bezpieczeństwa przeciwpożarowego w okresie świąteczno-noworocznym. Jednak w sytuacjach, w których nie jesteśmy w stanie samodzielnie czuwać nad bezpieczeństwem naszej rodziny i mienia wyręczyć może nas profesjonalny czujnik dymu.

Profesjonalne czujniki dymu Ei Electronics

Firma Ei Electronics to europejski lider na rynku produkcji czujników dymu i tlenku węgla. Od kilkudziesięciu lat produkuje w Irlandii cenione na całym kontynencie czujniki, które spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa wymagane przez Unię Europejską. Te wysiłki doceniają również konsumenci, bo marka jest liderem na rynku brytyjskim oraz bardzo wymagającym rynku niemieckim, gdzie zajmuje najwyższe miejsce wśród produktów tego typu (w ocenie konsumentów) na portalu Amazon.
Czujniki dymu marki Ei Electronics to kilkanaście wysokiej klasy produktów, które pozwalają na jak najszybsze wykrywanie i informowanie o pożarze. W naszej ofercie klienci znajdą czujniki optyczne oraz jonizacyjne. Oba rodzaje czujników docenione zostały przez ekspertów i monterów i doskonale sprawdzają się w zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w blokach mieszkalnych oraz punktach użyteczności publicznej.

Czujniki dymu Ei Electronics – najlepsze zabezpieczenie rodziny przed pożarem

Jak zatem widać czujniki marki Ei Electronics to najlepsze rozwiązanie, które pozwoli każdej rodzinie zamieszkującej dom jednorodzinny spędzić spokojne Święta Bożego narodzenia i Sylwestra bez obaw o wybuch pożaru. Czujniki naszej marki to gwarancja bezpieczeństwa i relaksu dla każdej rodziny.