O Firmie

Poznaj nas!

Historia firmy

Sukces firmy trwający od 30 lat oparty jest na kulturze jakości, usług i innowacji produktowych. Badania i rozwój są siłą napędową Ei Electronics, a technologie czujników stanowią podstawę naszego rozwoju produktów. Będąc światowym liderem w branży, Ei Electronics jest teraz liderem w dziedzinie rozwijających się „Connected Home” i IOT opartych na chmurze

Ei Electronics to odnosząca sukcesy międzynarodowa irlandzka firma o globalnej pozycji lidera w projektowaniu i produkcji produktów do wykrywania pożaru i tlenku węgla dla sektora mieszkaniowego.

Firma zatrudnia ponad 1000 osób, a jej główna siedziba znajduje się w Shannon w Irlandii, na terenie 23 000 m2 kampusu, w którym znajdują się wszystkie kluczowe punkty produkcyjne, badawczo-rozwojowe i handlowe. Zagraniczne filie sprzedaży i marketingu znajdują się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Polsce i Stanach Zjednoczonych.

Ponad 12 milionów czujników dymu i tlenku węgla produkowanych rocznie

Doskonałość w produkcji

Najwyższe standardy jakości leżą u podstaw wszystkich naszych procesów produkcyjnych i produktów, popartych certyfikatami stron trzecich, na kluczowych rynkach, na których działamy. W biznesie, który opiera się na ratowaniu zagrożonego życia, nic nie może być pozostawione przypadkowi. Przez lata ciężko pracowaliśmy, aby budować i pielęgnować reputację niezrównanego zapewnienia jakości produktów w naszym sektorze. Integralną część naszego procesu montażu, stanowi testowanie każdego pojedynczego alarmu i kalibrowanie go w odpowiednim środowisku, w którym ma działać – na przykład w dymie, cieple lub tlenku węgla. Każdy alarm jest testowany w wielu punktach, aby upewnić się, że spełnia najwyższe standardy jakości.

Mamy wiele lat doświadczenia w produkcji, a nasz wyjątkowy zintegrowany zakład produkcyjny od najwcześniejszych lat mieści się w miejscowości Shannon w Irlandii.

Podstawowym elementem naszych produktów alarmowych są zaprojektowane i wyprodukowane przez nas czujniki. W procesie produkcyjnym te bardzo czułe i wytrzymałe urządzenia są montowane i kalibrowane. Wszystkie pozostałe kluczowe komponenty, w tym płytki drukowane, elementy plastikowe, obudowy i zespoły komór piezoelektrycznych, są również wytwarzane we własnym zakresie.

Technologia czujników

Wysoko zautomatyzowane procesy

W pełni zintegrowana filozofia produkcji obejmuje najnowocześniejsze technologie montażu przewlekanego i powierzchniowego w procesie tworzenia obwodów drukowanych, posiadamy również szereg maszyn do formowania wtryskowego, które produkują dla nas części plastikowe i obudowy.

Montaż płytek drukowanych
Przy wykorzystaniu technologii montażu powierzchniowego i przewlekanego
Formowanie wtryskowe tworzyw sztucznych
45 maszyn o sile nacisku 20-300 ton

Komory montażowe

Po dwóch etapach produkcji płytek drukowanych i komponentów z tworzyw sztucznych następuje etap montażu produktu, który odbywa się w specjalnych komorach montażowych. Zastosowanie praktyk lean manufacturing, wprowadzonych w latach 90-tych, zapewnia osiągnięcie optymalnej elastyczności, wydajności i jakości. Liczne własne i dedykowane urządzenia testujące i kalibrujące, jak również automatyczne i półautomatyczne przyrządy i uchwyty montażowe zapewniają naszym klientom terminową produkcję i wysoką jakość.

Kalibracja i testowanie

Kluczowe etapy

  • Testowanie układów scalonych i montaż w komorze
  • Zautomatyzowane lutowanie i montaż końcowy
  • Testowanie i kalibracja
  • Pakowanie i kontrola jakości
80 dedykowanych komór montażowych

Lean Manufacturing & Nieustanne doskonalenie

Nasze wyjątkowe zintegrowane podejście do produkcji opiera się na ciągłej ocenie naszego systemu zarządzania jakością ISO 9001 oraz na dążeniu do osiągnięcia coraz lepszej wydajności i jakości. Daje nam to niezrównaną elastyczność, wydajność i kontrolę w całym łańcuchu dostaw. Nasza filozofia lean manufacturing zapewnia całkowite zaangażowanie pracowników, a także stworzyła w całej firmie kulturę ciągłego doskonalenia, która jest kluczowa dla naszego wzrostu i sukcesu od momentu powstania.

Ei Electronics w liczbach